Zaśpiewać jak Anna German

Jeśli umiesz śpiewać, masz w swoim repertuarze utwory z repertuaru Anny German i chcesz zaprezentować się na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, którego patronką i ikoną jest właśnie Anna German, to informujemy, że trwa właśnie nabór eliminacyjny do konkursu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logofest.jpg

Festiwal to cykliczne przedsięwzięcie o charakterze artystyczno – edukacyjnym, którego głównym celem jest przypomnienie i propagowanie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu umiejętności artystycznych. Twórcami i organizatorami Festiwalu są: Liga Kobiet Polskich oraz Związek Kobiet Rosji.

Do uczestnictwa zapraszamy artystów – amatorów w wieku 18 – 28 lat, którzy poszukują oryginalnych środków ekspresji artystycznej. Zapraszamy również osoby niepełnosprawne, dla których są przeznaczone co najmniej dwa miejsca w finałowej dziesiątce. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Więcej informacji na temat zgłoszenia, eliminacji, regulaminu uczestnictwa oraz inne informacje można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu.

Przebieg Festiwalu zaplanowany został w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał. Przesłuchania eliminacyjne odbywać się będą od sierpnia do października 2014 roku w ośmiu miejscowościach (Białystok, Ciechocinek, Gdańsk, Katowice, Kielce, Lublin, Warszawa i Zielona Góra). Inauguracyjne eliminacje konkursowe przeprowadzone zostaną 17 sierpnia w Ciechocinku, gdzie odbędzie się także konkurs półfinałowy 25 października 2014. Zgrupowanie finałowe odbędzie się w Warszawie. W ramach zgrupowania przeprowadzona zostanie 14 listopada br. Próba Generalna i 15 listopada Koncert Finałowy.

Finał Festiwalu w 2014r. odbędzie się z udziałem 10 uczestników ze strony polskiej i 10 uczestników ze strony rosyjskiej. Finał Festiwalu w 2015r. odbędzie się w Moskwie.

Liga Kobiet Polskich zaprosiła do współpracy przy Festiwalu wiele wspaniałych osobistości ze świata kultury, przede wszystkim ludzi, którzy znali i współpracowali z Anną German. Honorową Przewodniczącą Jury została pani Katarzyna Gaertner, a Przewodniczącą Jury – prof. dr hab. Ewa Iżykowska – Kłosiewicz (prorektor ds. zagranicznych i studenckich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie). Przewodniczącą Jury Regionalnych została pani Ludmiła Małecka, aktorka, piosenkarka. Swoje profesjonalne wsparcie zaoferowali także  Kazimierz Mazur i Artur Grudziński.

Wszystkie informacje na temat Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German znajdują się na stronie internetowej oraz na festiwalowym profilu na facebooku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie fest-plakat.jpg